A- A A+

 

Leczenie Depresji

Jeśli zauważasz, że nic Cię nie cieszy, czujesz się wyczerpany, w głowie kłębią Ci się same „ciemne myśli”, nie widzisz nadziei na przyszłość, masz trudności ze snem, albo jesteś zbyt senny/a, lub doznajesz innych objawów, które mogłyby świadczyć o depresji, nie czekaj skontaktuj się z nami. 

Depresja jest chorobą, która dotyka wielu sfer funkcjonowania jednostki. Nastrój depresyjny wpływa na sposób postrzegania siebie samego jak i swojej przyszłości, a ponadto oddziałuje na stan somatyczny osoby chorej, w zasadzie wpływa na to jak postrzega on świat. W obrazie klinicznym depresji dostrzegalne jest powiązanie tych elementów naszego funkcjonowania. 

Depresja jest obecnie jedną  z najpowszechniej występujących społecznie chorób. Potrafi wpływać na całość naszego życia zarówno osobistego, rodzinnego, jak i zawodowego. Jest najbardziej zagrożona ryzykiem samobójstwa. 

Depresję można leczyć, najskuteczniejszą formą leczenia jest połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Oferujemy usługę w zakresie diagnozy, leczenia farmakologicznego prowadzonego przez lekarza oraz indywidualną psychoterapię poznawczo-behawioralną. Całość jest finansowana przez Urząd Miasta Częstochowy  w ramach programu „Zatrzymać depresję – zwiększenie dostępności pomocy psychoterapeutycznej w Częstochowie” co oznacza, że dla mieszkańców Częstochowy jest bezpłatna. 

Wystarczy skontaktować się z naszą Poradnią i umówić wizytę
pod nr. (0-34) 368-15-20

 

Logo Miasta Częstochowy

 

Logo Budżet Obywatelski